Çarşamba Büyük Gün: Arbitrum İçin Bilmeniz Gerekenler!

Ethereum Katman-2 ölçekleme çözümü Arbitrum’un merakla beklenen ARB Coin airdrop etkinliği 23 Mart Çarşamba günü başlıyor. İşte Arbitrum airdrop ve borsa listeleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Arbitrum satın almadan önce bunlara dikkat

ARB’nin toplam ilk arzı, çoğunluğu topluluğa ait olan 10 milyar token olacak. Spesifik olarak, toplam arzın %12,75’i, yani 1,75 milyar ARB token 23 Mart’ta airdrop olarak kullanıcılara hediye ediliyor. Resmi duyuruya göre, “Topluluk, tokenlerin çoğuna sahip olacak (yaklaşık %56). Bunun %12,75’i 23 Mart’ta airdrop yoluyla dağıtılacak.

Token ekonomisi

Bununla birlikte, token açma programlarını izleyen Token Unlock web sitesi, ARB’nin ilk dolaşımdaki arzının diğer projelerden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Token Unlock’a göre 23 Mart’ta token dağıtımının alıcıları arasında Arbitrum ekosistemindeki DAO’lar (113 milyon token), airdrop (1.162 milyar token) ve Arbitrum DAO hazinesi (4.278 milyar token) yer alıyor.

Bu rakamlara göre, toplam arzın yaklaşık %55’i lansman gününde (23 Mart) piyasaya sürülecek. Bu sayı, Arbitrum’un ana rakibi olan ve toplam arzın %9’una eşdeğer yaklaşık 400 milyon OP token çıkaran Optimism’ten çok daha yüksek.

Ancak piyasaya sürülen ARB Coin miktarı, rakamların gösterdiği kadar yüksek olmayabilir. Spesifik olarak, Arbitrum DAO hazinesindeki tokenler daha sonra piyasa sürülebilir. Token Unlock, rakamlarının, token kilidini açma programlarını belirlemek için projenin akıllı sözleşmesine dayandığını belirtiyor. Arbitrum DAO hazinesindeki tokenlerin kilidi TGE’de açılacak olsa da, piyasaya sürülmeleri için DAO tarafından oylanmaları gerekecek.

OrginsNFT’de bir araştırmacı olan @s4mmeth’e göre “DAO Hazinesindeki token miktarının piyasada satılabilmesi için merkezi olmayan bir oylamayla belirlenmesi gerekiyor.”

Arbitrum (ARB), tezgah üstü (OTC) işlemlerde 1 dolar satılıyor

İlk dolaşımdaki arz, ARB fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak. Topluluk, en büyük katman-2 protokolü olarak konumuyla, ARB için token başına 1,9 dolar fiyatla 2 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonu öngörüyor.

ARB şu anda OTC pazarlarında yaklaşık 1 dolardan işlem görüyor. Airdrop duyurusundan sonra topluluk, Twitter’da trend olan Arbitrum etkinliğine katılmak için harekete geçti. Bununla birlikte, birçok kullanıcı 23 Mart’tan önce kar elde etmek için ARB tokenlerini OTC ile takas etti.

Anonim bir kullanıcı olan Jack, merkezi olmayan platformlarda bir ARB short çılgınlığını ateşledi. Analiste göre ARB, 1 dolara kadar ulaşmış olabilir, ancak birçoğu alıcıların kar elde etmesini sağlamak için bunları 0,5 dolara da satıyor.

Ayrıca @cole0x adlı bir Twitter hesabı, ARB’nin OTC aracılığıyla ortalama 0,98 dolar fiyattan satışını paylaştı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Binance dahil neredeyse tüm merkezi borsalar ARB Coin’i airdrop günü 23 Mart’ta listeliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir