Edebiyat polemiği: Sevgi Soysal… “Annemi bu kitapla tanıdığınız sanmayın”

Erdal Doğan’ın yazdığı Sevgi Soysal’ın biyografisi “Yaşasaydı aşık olurdum” adını taşıyor. Kitap, Agora Kitaplığı tarafından yeniden yayınlandı.

Kitapta, 20.yüzyılın önemli yazarlarından Sevgi Soysal’ın hayatı kaleme alınıyor ve hayatına, eserlerine dair bilinmeyenler gözler önüne seriliyor. Özel hayatı ile ilgili bilgi veriliyor.

Sevgi Soysal’ın kızı Funda Soysal ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sevgi Soysal’a haksızlık edildiğini kitapta yalnız kalamayan bir kadın olarak anlatıldığını dile getirdi. Açıklamasının devamında ise “Annemi bu kitapla tanıdığınızı sakın sanmayın, kolaya kaçarsınız” notunu düştü.

İşte o açıklama:

ERDAL DOĞAN KİMDİR?

Yazar Erdal Doğan 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Burhan Felek Lisesi’ni bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu ve aynı üniversitenin İktisat Fakültesi’ni bitirdi. 1995 yılından itibaren Hürrriyet, Radikal, TV8, Gazete Duvar gibi yerlerde çalıştı.

Edebiyat dergileri, gazeteler, internet sitelerinde yazı ve röportajlarıyla görev aldı.

Eserleri: Edebiyatımızda Dergiler, Meraklısı İçin Her Güne Bir Şiir, Söylenenler, Sevgi Soysal: Yaşasaydı Aşık Olurdum, Yıldız: Hülya Koçyiğit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir