Eski CHP’li 107 Vekilden Muharrem İnce’ye: ‘Seninle Gurur Duymak İstiyoruz’

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime girmeye hak kazanan cumhurbaşkanı adaylarının imza yarışı üçüncü gününde de devam ederken, Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 58 bin 958 imza alabildi. İmza yarışı devam ederken, eski CHP’li 107 milletvekili ‘Sayın Muharrem İnce’ye Çağrımızdır’ başlıklı bir metin yayımladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde partisinin cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklaması sonrası büyük tepki çekti. “Sayın Muharrem İnce’ye Çağrımızdır” başlıklı metinde, İnce’ye adaylıktan çekilme çağrısı yapılarak, şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Muharrem İnce; Atatürk ve kurduğu laik cumhuriyetin sevdalıları olan biz milletvekili arkadaşların, senin yurtseverliğinden, Atatürk ve Cumhuriyet aşkından ve bu yoldaki mücadele azminden hiç şüphe duymadık. Çünkü uzun yıllar bu davaya bizimle birlikte, dayanışma içinde hizmet ettin, önemli görevler yerine getirdin. Takdir edersin ki, bugünlerde Türkiye’nin birinci önceliği, ülkemizi çağdışı karanlık bir yapıya hızla sürüklemekte olan bu ucube rejimden, tek adam sisteminden ve özellikle Erdoğan diktasından biran önce kurtulmaktır.”

”Bu seçim Cumhuriyet mi yoksa Şeriat mı tercihinin oylanacağı bir seçim olacak. Bu nedenle Cumhuriyetimizin 100. yılında çağdışı bir rejimin ilanını amaçlayanlara karşı oluşturulan büyük dayanışmanın bir parçası olma yönünde karar alacağına inanmak istiyoruz. Laik demokratik Cumhuriyet sevdalılarının art niyetlilere karşı tek bir yürek olabilmesi için, alacağın kararla yapacağın özveriyi biz milletvekili arkadaşların, CHP seçmeni ve laik demokratik Atatürk Cumhuriyetinden yana olan milyonlar hiçbir şekilde unutmayacaktır. Bu duygular içinde seni selamlıyor ve atacağın yapıcı adımlar sonucunda seninle gurur duymak istiyoruz. Kal sevgiyle, kal Cumhuriyetle, kal Atatürk’le.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir