Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde 5 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu 2 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını duyurmuştu.

Hastaneye kaldırılan yaralı askerlerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ kurtarılamadı. Operasyonda şehit sayısı 5’e yükseldi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, taciz ateşinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ’ın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğü belirtildi.

Bölgede operasyonların devam ettiği aktarılan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan ve tedavisi devam eden kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

ACI HABER AİLELERE VERİLDİ

Şehit Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş’ın acı haberi, Ankara’nın Bala ilçesinde oturan akrabalarına yetkililer tarafından verildi. Acı haberi alan ailenin evi ile çevreye Türk bayrakları asıldı. Acı haberi alan komşu ve yakınları aileye taziye ziyaretlerinde bulundu.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde taciz ateşi sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in baba ocağına acı haber verildi.

2016 yılında göreve başlayan evli ve 6 aylık erkek çocuğu bulunan 27 yaşındaki Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in Kozlu ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi.

Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ’ın şehadet haberi babası Mustafa Üçdağ’a Manisa’da çalıştığı iş yerinde verildi. Diyarbakır’ın Hani ilçesi nüfusuna kayıtlı Üçdağ’ın şehadet haberi babası Mustafa Üçdağ’a, çalıştığı Manisa’daki iş yerinde Alaşehir Kaymakamlığına vekalet eden Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan tarafından verildi.

Hastanede şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir’in Gaziantep’teki ailesine şehadet haberi ulaştı. Şehitkamil ilçesi Gaziler Mahallesinde yaşayan baba Bayram ve anne Fatma Özdemir’e oğullarının şehadet haberi yetkililerce verildi.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale’nin Sivas’taki ailesine şehadet haberi ulaştı. Esentepe Mahallesi TOKİ konutlarında yaşayan baba Ayhan ve annesi Emine Lale’ye şehadet haberini Vali Yardımcısı İhsan Maskar ve askeri görevliler verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x