Sadece 9 dakika: Barbie filmindeki Ken’in karın kasları için egzersizler

“Barbie” filminin erkek başrolü Ryan Gosling, Ken rolü için karın kasları mükemmel bir hale gelmiş şekilde kamera karşısına geçti.

Bunun için 42 yaşındaki Gosling ve filmdeki Simu Liu, Kingsley Ben-Adir ve Ncuti Gatwa dahil olmak üzere diğer Ken’ler, kaslarını güçlendirmek ve formda kalmak için dokuz dakikalık bir temel egzersiz programı kullandılar.

Yıllardır Barbie’nin kendisi Margot Robbie ile çalışan ünlü kişisel antrenör David Higgins, tüm Ken’leri “oyuncak bebek moduna” almaktan sorumluydu.

Oyuncular tüm enerjilerini ağırlık kaldırma ve pilates içeren vücut egzersizlerine harcadılar ve Higgins’in seansları dışında, filmdeki dans sahneleri için her gün saatlerce dans eğitimi aldılar.

Eğer siz de Gosling gibi karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız bu egzersizleri uygulayabilirsiniz. Higgins’in dokuz dakikalık antrenmanında her egzersizi ara vermeden bir dakika boyunca gerçekleştirebilirsiniz.

GERİ ALMA

Dizleriniz bükülmüş, göğsünüze doğru sıkışmış ve elleriniz kaval kemiğinizde olacak şekilde bir matın üzerine dik oturun. Dizlerinizi içeride tutarak, sırtınızın üst kısmı matın üzerinde olacak şekilde geriye doğru dönün. Tekrarlamadan önce dik konuma dönün.

BACAK KALDIRMA

Sırt üstü uzanın ve sol bacağınızı sağınızın üzerinden geçirin. Ayaklarınızı ve bacaklarınızı bükmeden kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Yavaşça sola, sonra sağa çevirin, ardından yavaşça yere indirin. Buna bir dakika devam edin, ardından bir sonraki dakika sağ bacak üstte olacak şekilde tekrarlayın.

İKİ ADIMLI CRUNCH

Normal bir crunch yapın, dizleriniz bükülmüş ve ayaklarınız yere düz basacak şekilde sırt üstü uzanın. Üst vücudunuzu hareket için kaldırırken merkez bölgenizi/göbek deliğinizi içeri çekin. Ancak crunch yaparken, devam etmeden önce yarı yolda duraklayın, ardından gerginlik süresini artırmak için tepede bir kez daha duraklayın.

ÇAPRAZ VÜCUT CRUNCH

Başlangıç pozisyonuna dönmeden önce ellerinizi ellerinizin arkasında dinlendirin, dirseğinizi karşı dizinize çaprazlayın. Taraf başına bir dakika yapın.

İP TIRMANIŞI

Bacaklarınız havada ve ayaklarınız havada olacak şekilde sırt üstü uzanın. Ayaklarınızın arasında bir ip olduğunu hayal edin ve sanki ipi kapmak için uzanıyormuş gibi vücudunuzu yukarı doğru kıvırın, kollarınızı birbiri ardına yukarı kaldırın.

CAM SİLECEĞİ

Ayaklarınız yere düz basacak şekilde oturun ve dizleriniz bükülü olsun. Midenizde gerginlik hissedene kadar geriye yaslanın, göbeğinizi devreye sokun ve pelvisi öne doğru eğin. Bu pozisyonda duraklayın, ayak bileklerinizi kaldırın ve ayaklarınızı olabildiğince uzağa sallayarak soldan sağa sallayın. Zorluk seviyesini yükseltmek istiyorsanız, ortada bir diz-göğüs yükseltmesi eklemeyi deneyin.

STATİK ÖLÜ BÖCEK

Dizler bükülmüş ve kollar uzatılmış, ayaklar yere düz basacak şekilde sırt üstü yatın. Dizlerinizi birer birer kırın, karşı eli karşılamak için yukarı kaldırın. Son saniye için taraf değiştirmeden önce bu konumu 30 saniye basılı tutun. Arada bir nefes almaya ihtiyacınız varsa, Higgins iki saniyelik küçük bir nefesin Ken tarafından onaylandığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x