Sanki hiç sansürlenmemiş gibi: Fatih Erbakan TRT’de Millet İttifakı’nı hedef aldı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçimlere parti olarak gireceklerini açıklamış ve YSK’ya başvurmuştu. Ardından ‘U’ dönüşü yaparak Cumhur İttifakı’na katılan Erbakan, adaylık açıklamasını yaptığında yayını kesen TRT’ye konuk oldu.

Fatih Erbakan buradaki konuşmasında dedi.

Erbakan, açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Biz başından beri doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz diye yola çıktık. Hükümete de çok destek çıktığımız oldu. Ayasofya’nın cami olması, Taksim’e cami yapılması, askeri vesayetin kalkması, başörtü yasağının kalkması, yerli otomobil, yerli İHA-SİHA’lar tüm bu konularda destek verdik.

LGBT’yi hedef aldı

Fatih Erbakan, Millet İttifakı ile ilgili, “Bizim 50 senelik milli görüş çizgimizle nasıl taban tabana zıt olduğunu açıklamaya lüzum bile yok. Millet İttifakı’na dahil olmak bu bakımdan mümkün değil. Kılıçdaroğlu, ‘LGBT’nin Türk aile yapısına zararı olur mu’ sorusuna ‘zararı olmaz’ diyor. Ekrem İmamoğlu eşcinsel evlilikleri destekliyor. CHP’li Bursa Nilüfer Belediyesi’nde LGBT Merkezi kuruluyor. Ali Babacan ‘Avrupa bize aferin diyecek’ diyor. Bunlar Milli Görüş çizgisine aykırı.” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir