Ercan Taner: TFF maddesine göre sorumlu Büyükekşi

Suudi Arabistan’da oynatılması planlanan ve Galatasaray ile Fenerbahçe’nin karşılaşacağı Turkcell Süper Kupa maçında yaşanan krizin yankıları sürüyor.

Konuya ilişkin bir paylaşım yapan tecrübeli spiker Ercan Taner, bütün sorumluluğun TFF’de olduğunu söyledi. Ercan Taner’in paylaşımı şöyle:

TFF ilgili maddesine göre organizasyonu federasyon gerçekleştirdiği takdirde ev sahibi TFF’dir. Yabancı ülkede oynanan böyle maçlarda bile yetki TFF’de olur. Forma ve pankart ile çıkma hususlarında TFF dışında kimse müdahale edemez .TFF FIFA’nın üyesi olduğu için muhatap ev sahibi ülke değildir.

NE OLDU

Suudi yetkililer, maç öncesi Atatürk tişörtleri ve pankartlarına izin vermedi. İstiklal Marşı ile ilgili olarak da bazı anlaşmazlıkların olduğu iddia edilse de gerek TFF gerekse de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı söz konusu bu iddiaların doğru olmadığını belirtti.

Krizin çözülememesi üzerine TFF, kulüpler ve Suudi yetkililer arasında saatler süren toplantılar gerçekleştirildi. Ancak bu toplantıların da sonuçsuz kalmasıyla birlikte maç iptal edildi.

Büyükekşi yine eline yüzüne bulaştırdı… Maça saatler kala Atatürk ve İstiklal Marşı kriziGüncel
Riyad direnişçileri yurda döndü… Havaalanında coşkulu karşılama… Odatv oradaydı… Çok özel görüntülerGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x