Gezegenin İlk Katrilyoneri Oldu: Tüm Zamanların En Zengin Adamı ,Servetini Dakikalar İçinde Nasıl Kaybetti?

Pensilvanya’dan Chris Reynolds, 2013 yılında PayPal hesabını kontrol etti ve orada 140 doların depolandığını görmeyi bekliyordu. Ancak, 92 katrilyon dolarlık, yani 92.233.720.368.547.800 dolarlık bir faturayı görünce şok oldu. Bu onu Dünya’nın gelmiş geçmiş en zengin adamı ve tek katrilyoner yaptı.

O anı hatırlatan Reynolds, CNN’e şunları söyledi: “Bu ilginç bir şey. Bilmiyorum, belki birileri eğleniyordur.”
Adam, PayPal aracılığıyla şimdiye kadar kazandığı en fazla kazancın, eBay’de eski model BMW lastikleri satarak 1.000 doların biraz üzerinde olduğunu belirtti.
Ne yazık ki, her güzel şeyin bir sonu vardır ve PayPal hatasını hemen fark edip sorunu düzelterek, sebep olduğu “rahatsızlık” için Reynolds’tan özür diledi.
PayPal, “Bu açıkça bir hatadır ve Reynolds’un bunu fark etmesini takdir ediyoruz” şeklinde bir açıklama yayınladı.
Çevrimiçi ödeme hizmeti, kaza tazminatı olarak Reynolds’un seçeceği bir hayır kurumuna belirli bir miktar para bağışlamayı teklif etti.
Daha sonra yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bu etkinliği inandığı bir davaya bağış yapmak için kullanmayı seçmesinin ilham verici olduğunu düşünüyoruz. Ve onun seçtiği bir davaya bağışta bulunarak bu ruhu onurlandırmayı umuyoruz . Bu teklifi yapmak ve onu müşterimiz olarak görmekten dolayı minnettar olduğumuzu söylemek için!”.
Philadelphia Daily News’e verdiği röportajda Reynolds, hesabında bu rakamları gördükten sonra kendisini “bir milyon dolar” gibi hissettiğini söyledi.
Adam, “Oldukça büyük bir sürprizdi” dedi ve ilk başta bunun, o sırada paranın kendisine ait olmdığını düşündü.
Amerikalıya göre, eğer inanılmaz bir miktarı kendisine ayırabilseydi, “ulusal borcunu öderdi” ve aynı zamanda Phillies beyzbol takımını da satın alırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir