Manchester City’den Sonra Başakşehir: Mansur bin Zaid el-Nehyan, Süper Lig Kulübünü Satın Alıyor

Süper Lig’de son dönemlerde adından sıkça bahsettiren ve başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çeken Medipol Başakşehir, önemli bir süreçten geçiyor. İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin çatısı altında yer alan City Football Group, Başakşehir kulübünü bünyesine katmak için resmi bir adım attı ve satın alma teklifinde bulundu.

Kaynak: https://ajansspor.com/haber/city-futb…

Mansur bin Zaid el-Nehyan’ın yeni durağı Süper Lig oldu

2013 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyete geçen ve futbol meraklısı iki yatırımcı Khaldun al-Mubarak ve Mansour bin Zayed Al Nahyan tarafından kurulan City Football Group, 2008 yılında Manchester City’i almasıyla dünyada büyük ses getirmişti. Şirket, şimdi de Başakşehir’e resmi teklifini iletti.

Mönchengladbach da istemişti

Alman futbolunun önde gelen kulüplerinden Borussia Mönchengladbach’ın finansal destekçisi olan şirket, geçtiğimiz aylarda da Başakşehir’in yüzde %40’lık bir hissesi için kulübe ilgisini iletmişti.

City Football Group bünyesinde yer alan takımlar

Dünya genelinde farklı ülkelerde birçok takımın sahibi olan şirketin daha önce satın aldığı kulüpler şöyle: Manchester City, New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Schuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK, Espérance Sportive Troyes, Palermo, Bahia ve Club Bolivar City.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x