Marilyn Manson’un cinsel istismar davasında flaşh gelişme

Marilyn Manson, 2021 yılında kendisine karşı açılan davada anlaşmaya gitti. Dava anonim bir şekilde Manson’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve ölümle tehdit ettiğini iddia eden bir kadın tarafından açılmıştı. Anonim kadın, yaşadığı olaylardan sonra yıllarca sessiz kaldığını fakat Manson’a karşı benzer davalar açılmaya başlayınca sessizliğini bozduğunu söyledi.

Aslında iptal edilen davada Manson’a karşı daha detaylı suçlamalar gelmeye başlayınca devam edilme kararı alındı. Önümüzdeki hafta görülmeye başlayacak olan dava anonim kadının verdiği aşağıdaki açıklama ile daha başlamadan bitti:

“Yargı sürece için tamamen hazırdım ve milyon yıl düşünsem anlaşmaya gideceğim aklıma gelmezdi. Fakat geçtiğimiz iki buçuk yıl boyunca sessizce tehditlere, zorbalığa, tacize ve son birkaç haftada gitgide artan göz korkutmalara maruz kaldım.

Marilyn Manson, ifade verdiğim anlarda oradaydı ve yedi saat boyunca o masanın karşısından bana bakarken sorulan tüm sorulara cevap vermek zorundaydım. Bana bunun neredeyse hiç yaşanmadığı söylendi, acımasızcaydı ve asıl amacı kurbanın (benim) gözünü korkutmak ve duygusal olarak strese sokmaktı.

Parayı hiç umursamadım, sadece adalet istedim fakat davaya gitseydim anonimliğimi kaybedebilir ve toplumsal ölçüde kurban suçlayıcılığa maruz kalabilirdim. Daha önemlisi hikayemi anlatma özgürlüğümü kaybedebilirdim ve bu benim için dünyadaki her şeyden daha değerli.

Bunu okuyan diğer kurbanlar varsa öyle hissetmeseniz bile lütfen sevildiğinizi ve desteklendiğinizi bilin, yaşadığım her şeye rağmen sesimi çıkartmış olmaktan bir saniye bile pişman değilim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x